KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13496055
nr 1349 6055
Olle Blomberg
(1909-1996), Sverige
Oljemålning, Älv. Signerad, daterad -58. Olja på pannå, 21x25 cm
Olle Blomberg, svensk bildkonstnär född 1909 i Umeå, död 1996 i Lycksele.
Utrop:
500 kr
måndag 28 september 2020
kl 18:22:15
Olle Blomberg
Läs mer om Olle Blomberg